foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

 

Dzień Kropki

W naszej szkole Święto Kropki to okazja do tego, by zająć się wyobraźnią, kreatywnością i odkrywaniem zdolności uczniów. Co roku, 15 września obchodzimy to święto w bardzo różnorodnej formie. Praktycznie na każdej lekcji, zajmując się tematyką danego przedmiotu, możemy jednocześnie rozwijać pomysły, których kanwą jest zwyczajna kropka. W tym roku szkolnym, na lekcjach matematyki klasy czwarte i szóste mogły popracować twórczo z kartami pracy z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, tzw. Punktowcami. Zawierają one zadania dotyczące wyobraźni geometrycznej, ale na płaszczyźnie punktowej (sieci kwadratowej lub trójkątnej). Zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem i wykonywane były zgodnie z poleceniami, co owocowało poprawnymi rysunkami figur geometrycznych.

Dodatkowym atutem zabaw z kropką, było absolutnie najpopularniejsze zadanie typu „połącz kropki”. Tu uczniowie otrzymali kartkę z przypadkowo umieszczonymi punktami. Tylko własna wyobraźnia i kreatywność pozwoliła uczniom zobaczyć pośród nich przeróżne obrazy. Pomysłowość uczniów nie zna granic i tym razem zaskoczyła nas różnorodnością i niepowtarzalnością. Dołączamy zdjęcia niektórych prac, które wykonali uczniowie naszej szkoły, na podstawie tej samej karty z punktami.

Święto Kropki może stać się świętem dla kreatywnych i pomysłowych, czyli dla wszystkich dzieci. Gratulujemy pomysłów i wyobraźni. To była naprawdę twórcza zabawa!

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa w Komornikach Rights Reserved.