foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

Uczniowie z bukietami kwiatów na Dzień Nauczyciela - Gify i obrazki na  GifyAgusi.pl
Mimo tego, że tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w nieco inny sposób niż w poprzednich latach - nie mogliśmy się mianowicie spotkać w szerszym gronie społeczności szkolnej, to i tak dzień ten był wyjątkowy pod wieloma względami. Mianowicie niektórzy uczniowie naszej szkoły mieli wtedy możliwość po raz pierwszy w życiu wcielić się w rolę nauczycieli. Choć do takiej zamiany ról wybrani zostali pełni entuzjazmu ochotnicy, szybko przekonali się oni o tym, że przekazywanie wiedzy wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak to się czasem wydaje...
 

PASOWANIE   NA   UCZNIAZestaw na pasowanie dla ucznia

                16 października 2020r. wśród uczniów klasy pierwszej od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali - wszystko po to, aby ślubowanie  uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście. Kiedy nadszedł moment rozpoczęcia wychowawczyni klasy Iwona Jurkiewicz  powitała gorąco uczniów klasy pierwszej  i ich rodziców.   Następnie uczniowie zaprezentowali  swoje umiejętności: recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, że  dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. W  podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania wychowawczyni dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Komornikach" – mówiła dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Uczniowie odpowiadali "Będę dobrym uczniem."

Następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Beata Styra - sekretarka Szkoły Podstawowej w Komornikach- wręczyła uczniom legitymacje szkolne.

Po chwili uczniowie zaproszeni zostali przez rodziców na słodkie babeczki.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Pasowanie na ucznia – SP10

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 2 października 2020

Święto Tabliczki Mnożenia, to już tradycja w naszej szkole. Każdy musi znać zasady mnożenia, które ułożył, w dziś znaną nam tabliczkę mnożenia, sam Pitagoras.

2 października 2020 roku odbył się w naszej szkole konkurs, polegający na najszybszym i poprawnym rozwiązaniu jak największej liczby przykładów z mnożeniem. W każdej klasie wybraliśmy tą drogą Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

 

W klasie szóstej Mistrzem został Florian Kłoś, który w czasie 10 minut wykonał poprawnie aż 239 przykładów. W klasie czwartej dostojny tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia przypadał Weronice Ludzie, a w klasie trzecie Jasmin Polewce.

Wyróżnione osoby otrzymały z rąk Pana Dyrektora stosowny dyplom oraz bardzo ciekawe układanki logiczno-matematyczne. Gratulujemy naszym Mistrzom Tabliczki Mnożenia!

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Komornikach Rights Reserved.