foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

 Dzień-Chłopaka-e1538246750574 | Zespół Kształcenia Podstawowego i  Przedszkolnego w Małej Słońcy

W środę 30.09.2020 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego rozsypały konfetti i złożyły życzenia wszystkim chłopakom w szkole. Atmosfera była miła, a chłopcy byli uśmiechnięci i zadowoleni. 

W tym roku, inaczej niż w poprzednich latach, obchodzimy uroczystości szkolne w małych gronach. Dlatego też dziewczyny z klasy VI wspólnie z wychowawcą zorganizowały Klasowy Dzień Chłopaka, który odbył się w piątek  2 października. Na chłopaków tego dnia czekało wiele atrakcji - zabawy, konkurencje, zagadki, kalambury, klasowy piknik oraz wspólne oglądanie filmów. Wszyscy świetnie się bawili i spędzili miło czas. Jeszcze raz życzymy Wszystkim Chłopakom Wszystkiego Najlepszego...

23. Edycja Akcji „Sprzątanie Świata- Polska” - Służba Więzienna

W piątek, 19 września, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”.
Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w worki, rękawiczki oraz dobry humor ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły, placu zabaw czy też boiska sportowego, z którego korzystamy na co dzień.
Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że dobro naszej planety, jest naszym dobrem.
Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać oraz że mamy świadomość tego jak wielkim zagrożeniem dla naszej planety są odpady.

Akcja Sprzątanie Świata na stałe wpisała się już w tradycje aktywności szkolnej naszych uczniów. Na lekcjach matematyki również podjęliśmy działania wspierające tę akcję. Uczniowie otrzymali stosowne karty pracy, które wymagały pewnej sprawności rachunkowej, a także znajomości zasad segregacji śmieci. Zadania okazały się dla uczniów wyjątkowo proste, a konieczna kolorystyka pojemników na odpady była dobrze znana.

 

Samorząd szkolny - Szkoła Podstawowa nr 25 im. ks. Jana Twardowskiego w  Bielsku-Białej

We wrześniu, jak co roku, w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do rady uczniowskiej. Uczniowie chętnie i odpowiedzialnie potraktowali możliwość wyboru osób, które będą reprezentowały uczniowski punkt widzenia w roku szkolnym 2020/2021. Wybierano spośród 7 kandydatów. W zdecydowanej czołówce znalazły się dwie osoby – Agata Szewior została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, a Mateusz Szablicki został zastępcą przewodniczącej. Pozostałe osoby wybrane do SU to: Brzank Sebastian, Kampka Vanessa, Leżuch Agata, Lichocka Nadia oraz Saga Emilia. Gratulujemy i życzymy sukcesów !

 

Dzień Kropki

W naszej szkole Święto Kropki to okazja do tego, by zająć się wyobraźnią, kreatywnością i odkrywaniem zdolności uczniów. Co roku, 15 września obchodzimy to święto w bardzo różnorodnej formie. Praktycznie na każdej lekcji, zajmując się tematyką danego przedmiotu, możemy jednocześnie rozwijać pomysły, których kanwą jest zwyczajna kropka. W tym roku szkolnym, na lekcjach matematyki klasy czwarte i szóste mogły popracować twórczo z kartami pracy z Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, tzw. Punktowcami. Zawierają one zadania dotyczące wyobraźni geometrycznej, ale na płaszczyźnie punktowej (sieci kwadratowej lub trójkątnej). Zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem i wykonywane były zgodnie z poleceniami, co owocowało poprawnymi rysunkami figur geometrycznych.

Dodatkowym atutem zabaw z kropką, było absolutnie najpopularniejsze zadanie typu „połącz kropki”. Tu uczniowie otrzymali kartkę z przypadkowo umieszczonymi punktami. Tylko własna wyobraźnia i kreatywność pozwoliła uczniom zobaczyć pośród nich przeróżne obrazy. Pomysłowość uczniów nie zna granic i tym razem zaskoczyła nas różnorodnością i niepowtarzalnością. Dołączamy zdjęcia niektórych prac, które wykonali uczniowie naszej szkoły, na podstawie tej samej karty z punktami.

Święto Kropki może stać się świętem dla kreatywnych i pomysłowych, czyli dla wszystkich dzieci. Gratulujemy pomysłów i wyobraźni. To była naprawdę twórcza zabawa!

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Komornikach Rights Reserved.