foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

21 stycznia 2020r. w sali Stodoły zebrali się- babcie i dziadkowie. Z okazji Ich święta występy przygotowali wnuczkowie- uczniowie klas I, II, III, V i VI. Dzieci tańczyły Krakowiaka, Kujawiaka i Marsz Radeckiego. Pierwszaki recytowały wiersze, a jeszcze inni śpiewali piosenki. Uśmiechnięci i zadowoleni goście częstowali się słodkościami i przyjmowali życzenia oraz upominki od swoich wnucząt.  Uroczystość została przygotowana przez p.B.Nowak, I.Jurkiewicz, P.Cetnar, A.Molenda.

W środę 29 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Krzyżówki i Łamigłówki.

Spędziliśmy go rozwiązując przeróżne rebusy i zagadki przygotowane wcześniej i rozwieszone na drzwiach sal lekcyjnych przez członków Samorządu Uczniowskiego. Nie od dziś wiadomo, że łamigłówki i gry logiczne mogą pomóc nam usprawnić pracę mózgu. Okazuje się, że bardzo pozytywny wpływ na ten organ ma rozwiązywanie krzyżówek, zabawy słowami - szarady i zagadki słowne, które mogą sprzyjać poprawie naszej pamięci, percepcji, zdolności kojarzenia, pomagają ćwiczyć zdolność logiczne myślenie, a także poszerzają zasób słownictwa. Pomijając szereg wymienionych zalet rozwiązywania łamigłówek, nie możemy zapomnieć o najważniejszym, a mianowicie o tym, że najskuteczniej uczymy się przez zabawę i właśnie o tym przekonaliśmy się w zeszłą środę.


24 stycznia 2020 roku z okazji obchodów 65- lecia opolskiego oddziału PTTK nasze SKKT PTTK z nr 111 zostało uhonorowane odznaką Przyjaciel Opola. Opiekun koła Elżbieta Jóźwiak została odznaczona ZŁOTĄ ODZNAKĄ ZASŁUŻONY W PRACY PTTK WŚRÓD MŁODZIEŻY przez Zarząd Główny w Warszawie, zaś najaktywniejszy z członków Mateusz Szablicki otrzymał Młodzieżową Odznakę PTTK „Orli Lot”. Gratulujemy.

 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Komornikach Rights Reserved.