foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.

Dnia 27 listopada 2019 roku w sali „Stodoła” odbyły się andrzejki środowiskowe. Zgromadziło się na nich około 60 osób. Wszyscy czekali z niecierpliwością na występy uczniów. Na początku swój monolog wygłosił uczeń klasy VI Adam Stryj. Potem Marcel Piasecki

z Mateuszem Szablickim – uczniowie klasy V - rozbawili swoimi dowcipami całą salę.

Następnie mogliśmy wysłuchać solowych występów wokalnych w wykonaniu uczniów klasy III - Artura Rosenberg i Leny Grzimek. Po czym uczennice Dorota Rypalla i Lena Bąk wykonały utwory na keabordzie. Mogliśmy również wysłuchać piosenek w wykonaniu uczniów klasy III

i VI. Na zakończenie uczniowie klasy VI zaśpiewali i wykonali układ taneczny do piosenki

w języku angielskim.

Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej uczestnicy andrzejek mogli podziwiać stroiki świąteczne oraz zakupić pierniczki. Została również zorganizowana zbiórka charytatywna na rzecz Manuela Polaka, ucznia klasy II naszej szkoły.

W przyjemnej atmosferze wszyscy miło spędzili wieczór.

Zapraszamy za rok.


ANDRZEJKI  SZKOLNE

         Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat rzeczywisty łączy się ze światem czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja  panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość.

         Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

         W naszej szkole dnia 28.11.2019 r. po piątej godzinie lekcyjnej odbyły się długo wyczekiwane andrzejki.  Uczniowie – członkowie szkolnego Koła PTTK - przygotowali wróżby.  Klasa VI przygotowała przeróżne zabawy, które uświetniły  dyskotekę, a Samorząd Uczniowski  zajął się oprawąmuzyczną. Radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru

.

ŚNIADANIE DAJE MOC!

7 listopada 2019 roku uczniowie klasy III naszej szkoły pod kierunkiem pani Iwony Jurkiewicz przygotowali apel z okazji „Dnia zdrowego śniadania”. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają dużo siły do zabawy – takimi słowami Lena Grzimek rozpoczęła apel. Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po części artystycznej wszyscy uczniowie udali się do swoich klas aby przygotować i zjeść zdrowe kanapki. Na zdrowie!

 

Znalezione obrazy dla zapytania unicef prawa dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła, w której 20 listopada obchodziliśmy 30 lecie podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy VI i V przygotowali apel, na którym recytowana wiersze, śpiewano piosenki związane z tematyka tej wyjątkowej rocznicy, na apelu została również pokazana prezentacja o prawach dziecka. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły by pokazać, że prawa dziecka nie są im obojętne, tego dnia byli ubrani na niebiesko. Po apelu wszyscy udali się do klas, gdzie wspólnie przygotowywali  plakaty z hasłami i rysunkami związanymi z tematyka tego wyjątkowego dnia. Gdy nasze prace były już gotowe mogliśmy udać się na marsz ulicami naszej miejscowości, aby zainteresować lokalną społeczność, tym wyjątkowym wydarzeniem. Napotkani mieszkańcy chętnie rozmawiali z uczniami oraz przyjmowali ulotki przestawiające Konwencje o Prawach Dziecka. Po powrocie do szkoły wszystkie prace dzieci zostały zawieszone na ścianach i gazetkach szkolnych, by przypominać o tych najważniejszych prawach...PRAWACH DZIECKA.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Swieto niepodległości

Z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły zaśpiewali o godzinie 11:11 w dniu 8 listopada 2019 roku 4 zwrotki hymnu państwowego. Później klasy 6 i 5 wystąpiły z wiązanką okolicznościowych pieśni patriotycznych.

 

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Komornikach Rights Reserved.