Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Szkoła otrzymała wsparcie w kwocie 30.000,00 zł.
Zakupiono:
Sprzęt będzie wykorzystany na lekcjach informatyki, techniki, przyrody, biologii, fizyki.
Wrzesień 2022
Jak zbudowany jest obwód elektryczny? Jak nazywają się jego elementy? Tego wszystkiego możemy dowiedzieć się w ciekawy sposób wykorzystując aplikację Corinth zakupionej w ramach programu #laboratoriaprzyszlosci
Uczniowie klasy ósmej obserwowali pracę drukarki 3D, którą zakupiono w ramach programu #laboratoriaprzyszlosci
Grudziań 2022
Ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów na drukarce 3D, , którą zakupiono w ramach programu #laboratoriaprzyszlosci
![]() |
|
Sztafetowe biegi przełajowe - 01.10.2021 Krapkowice
Jak co roku kalendarz zawodów sportowych otwierają sztafetowe biegi przełajowe, które w tym roku odbyły się w Krapkowicach. Mimo trudnej sytuacji w naszym kraju w zawodach brali udział zarówno chłopcy - uczniowie kl. III,IV,V i VII, jak i dziewczyny - uczennice klasy IV i V. Zawodnicy dali z siebie wszystko i ostatecznie wybiegali chłopcy drugie, a dziewczyny trzecie miejsce w gminie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Skład drużyny chłopców: Skład drużyny dziewczyn:
1. Głombica Oliver 1. Jassmin Polewka
2. Zieliński Paweł 2. Hanna Koj
3. Dyga Kevin 3. Julia Królik
4. Szablicki Mateusz 4. Milena Cholewa
5. Ostrowski Oskar 5. Emilia Kicler
6. Vincent Żok 6. Klara Żok
> >